piątek, 1 marca 2013

Sama się sobie dziwię, ale jestem tu znowu. Moje piątki są zazwyczaj dosyć pracowite, bo po południu mam cztery godziny rysunku i wracam do domu raczej zmęczona, po całym dniu spędzonym na zewnątrz. Dzisiaj jednak zrobiłam sobie 'wymuszony' dzień wolny i przedłużyłam nieco weekend. Dlatego postanowiłam napisać. 
Chciałam pokazać kilka rzeczy, które przykuły ostatnio moją uwagę. Już od jakiegoś czasu mentalnie żegnam zimę i w mojej głowie panuje wiosna. Najchętniej wyszłabym z domu w szortach i crop-topie, niestety powstrzymuje mnie prognoza pogody, nie będąca jeszcze szczytem moich oczekiwań... Nie wiem, czy jest jeszcze za wcześnie, ale wszystkie te rzeczy zdecydowanie nadają się na nieco cieplejsze temperatury.
Nie podpiszę źródeł, do wszystkich ubrań, ponieważ, szczerze mówiąc ich nie znam. Zdjęcia są z fashiolista.com. Traktuję to bardziej jako inspiracje/wzory, których będę szukać, niż konkretne modele, które koniecznie muszę kupić.
Na górze mój aktualny ideał torebki - lunch bag, jestem na prawdę zakochana i to chyba taki największy 'must-have' na ten moment. Oprócz tego planuję zamówić kolejne Tomsy, tym razem czarne, ewentualnie szare, bo granatowe nie pasują mi do wielu rzeczy i kupić czarne okulary przeciwsłoneczne, gdyż te, które miałam w zeszłym roku, niestety mnie opuściły. I jeszcze ciężki, złoty łańcuch na szyję.

It made me really suprised, but I'm here again. My friday is usually quite busy, because in the evening I have drawing class for four hours and I'm coming back home rather tired after being outside for the whole day. Anyway today I get one 'unwilling' free day and made my weekend a bit longer. That's why I decided to post here.
I wanted to show you guys few things which cought my attention last time. I've been saying goodbye to winter and in my head here's spring already. Preferably I would go out wearing shorts and crop-top, unfortunately the weather clamps me down a bit.
I won't tell you all the credits for these clothes because I just don't know them. All photos are from fashiolista.com. I treat them more like inspirations/examples which I'm going to look for than like particular products that I have to buy.
Up there is my recent perfect bag - lunch bag, I'm really in love with this model and I guess it's my most important 'must-have' for now. I'm also planning to order another pair of Toms shoes (black or grey this time because navy blue doesn't fit most of my outfits) and buy new sunglasses, since my old ones didn't resist last summer. Oh, and heavy, gold chain on the neck.





Dowiedziałam się ostatnio, że ubieram się w niekobiece kolory i chyba muszę się z tym zgodzić. Wszystko czarne, szare, ewentualnie różowe, bądź khaki. Jednak moim zdaniem dobrze wygląda się w tym, w czym dobrze się czuje i na odwrót, dlatego nie planuję zmiany stylu i szukania 'kobiecego' stylu na siłę.
Bardzo chciałabym kupić kolejną marynarkę, tym razem czarną, dłuższą i najlepiej bez guzików - taka pasuje praktycznie do wszystkiego. Zgubiłam gdzieś moją szarą beanie, więc kolejnym celem jest właśnie czapka, ale podobna do tej, którą miałam w ostatnim lookbook'u (ukradziona Łozince). Jak już chyba wspominałam, ostatnio pokochałam koszule, ta na górze jest czymś w rodzaju mojego 'ideału'  -podwinięte rękawy, nieco luźna, bez zaznaczonej talii. Kolor nie jest ściśle określony, nie pogardzę szarą, beżową lub brudno - różową. I na koniec jeszcze dżinsowe szorty z wysokim stanem, które bardzo chciałam mieć już w wakacje, niestety jakoś nie miałam okazji ich kupić, mam nadzieję, że w tym roku się uda.
Na pewno o czymś zapomniałam, ale myślę, że to takie najważniejsze rzeczy. Jeśli ktokolwiek wie, gdzie mogę kupić podobne modele - będę wdzięczna za każdą wskazówkę :3

Last time someone told me that colours I wear aren't girly enough and I need to also admit it myself. everything is grey, black, beige or khaki. But in my opinion we look good when we feel good and the oth ther way round, that's why I'm not planning to change my style and make it 'girly' at a push. 
I would really like to get another blazer, black this time, longer and maybe buttonless - it should fit everything! I lost my beanie somewhere, so another target is the hat, similar to the one I'm wearing in my last lookbook post (stolen from Łozinka). As I probably mentioned before, I've fallen in love with shirts recently. This one in the photo is kind of my ideal - rolled up sleeves, quite baggy, no waistline showed. The colour is not that compulsory, I would like beige or smoked pink as well. And at the end the high-waisted denim shorts that I wanted to get last summer but eventually there was no occasion to buy them that's why I hope this year will be better.
I'm sure I forgot something but I think these are the most important things. If any of you knows where I can buy something 'look-alike' I will be thankful for each clue :3

6 komentarzy:

 1. Mogłabyś mi powiedzieć, ile kosztują tomsy i gdzie można je kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swoje zamówiłam na ebay (bo na ich stronie nie ma wysyłki do Polski :'c) w zeszłe wakacje i wliczając przesyłkę zapłaciłam ok. 200 zł. Ale myślę, że są warte ceny bo cudownie się w nich chodzi.

   Usuń
 2. Super blog! Dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2013/358021/1047757/TORBA%20NA%20RAMI%C4%98%20BASIC :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to źródło akurat znam, ale dziękuję i tak <3

   Usuń